606651-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UUS-avtal - Ärende Dokument och portal
Referensnummer: RS 2022-04599
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser support och underhåll för Canea och Canea Projects. VGR har genom tidigare upphandling erhållit nyttjanderätt för Canea och Canea Projects och söker därför en leverantör för support och underhåll av systemet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen