Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygien-, pappers-, och plastprodukter
Referensnummer: KS 2022/608
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33772000 Förbrukningsvaror av papper
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar kontinuerliga köp av Hygien-, pappers-, och plastprodukter till Kristianstads kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33763000 Pappershanddukar, 33772000 Förbrukningsvaror av papper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen