606720-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ultraljudsapparat – Ultraljud Obstetrik och Gynekologi Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUltraljud Obstetrik och Gynekologi Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen avser avtal av ultraljudsutrustning avsedda för obstetrik och gynekologi för leverans till Region Norrbotten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33112200 Ultraljudsapparat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137231:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33112320 Dopplerutrustning, 33112300 Ultraljudsscanners