606804-2022 - ResultatSverige-Karlshamn: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesskor
Referensnummer: 2022/2323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamn Kommun bjuder in till anbudsgivning gällande yreksskor.
Ramavtalet omfattar yrkesskor för kommunens samtliga verksamheter. Upphandlingen avser arbetsskor i olika skyddsklasser och modeller med tillbehör så som skosnören och sulor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen