606843-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Migrationsverket
Referensnummer: 3.2.1-2019-14902
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvård för Migrationsverkets lokaler, administrativa, boenden och förvara samt avrop av lägenhetsstädning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen