See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationsmaterial 2
Beskrivning: Operationsmaterial. Förbrukningsmaterial Mestadels inom Öron-näsa hals.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Position 1-3. Nasalsug metall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Position 4. Nasalsug metall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Position 5-12. Öronsug metall styckeförpackade
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Position 13-16. Öronsug metall storpack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Position 17. Endonasalsug
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Position 18-21.Bronkoskopisug
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Position 22-23. Sugmunstycke öron
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Position 24-25. Sughandstycke öron
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Position 26-28. Röstventiler vid laryngostoma
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Position 29. Röstventiler vid laryngostoma
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Position 30-33. Tillbehör röstventiler
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Position 34-37. Tillbehör röstventiler plåster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Position 38-42. Tillbehör röstventiler HME-filter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Position 43. Ventilationsrör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Position 44. Ventilationsrör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Position 45. Sårdränage
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Position 46-47. Hjärntork
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Position 48. Servetter för rengöring/desinfektion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Position 49. Bitblock
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Position 50. Bitblock
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Position 51. Tandskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Position 52. Lakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Position 53. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Position 54. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Position 55. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Position 56. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Position 57. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Position 58. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Position 59. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Position 60-61. Operationshanddukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Position 62. Operationslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Position 63. Operationslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Position 64. Sugslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Position 65. Tvättset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Position 66. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102479:Lot:35