Officiellt namn: Kalmar kommun Postadress: Box 922 Ort: Kalmar Postnummer: SE-391 26 Land: Sverige Att: Maria Kleveborn E-post:maria.kleveborn@kalmar.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av Revisionstjänster till Torsås kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kalmar.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Anbudsförfrågan avser revisionstjänster för beställaren i enlighet med kravspecifikation, bilaga 1.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79212000 Revision, 79210000 Redovisning och revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.