Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för bygglovs- och kart/mätverksamheterna
Referensnummer: SK2023-0472
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av verksamhetssystem för Sollentuna kommuns bygglovsverksamhet samt för kart/mätverksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen