60700-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GIS-plattform
Referensnummer: 11161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande GIS-plattform för Gävle Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 48326000 Kartprogramvara, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen