2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation/montage av entrépartier - ramavtal
Beskrivning: Förfrågan avser upphandling för ramavtal för installation/montage av entrépartier. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för inköp och installation/montering av entrépartier. Leverantören ska kunna tillhandahålla olika materialval såsom glas, trä, stål eller aluminium. Vidare ska kompletterande byggarbeten, reparation och demontering av beställarens nuvarande entrépartier ingå. Uppdraget kan även innebära överflyttningar av exempelvis lås och porttelefon.
Föregående meddelande: 147457-2023
Intern identifierare: 23/9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000