607011-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Mobiltelefontjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefonitjänster
Referensnummer: 20/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64212000 Mobiltelefontjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett nytt kontrakt avseende telefonitjänster och omfattar följande delområde:
- en modern, flexibel och driftsäker telefoni-/kontaktcenterlösning
- en fullt integrerad telefonilösning som bygger på en öppen standard mot Lime
- en operatöroberoende molnväxeltjänst
- migrering, driftstartsupport, teknisk support, utbildning och implementation, support för funktionsrelaterade frågor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
- en fullt integrerad telefonilösning som bygger på en öppen standard mot Lime
- tjänster för migrering, driftstartsupport, teknisk support, utbildning och implementation, support för funktionsrelaterade frågor
Inbjudan att lämna anbudsansökan
Jönköping Energi AB, nedan kallad den upphandlande enheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan för konkurrenspräglad dialog avseende upphandling av telefonitjänster enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. I inbjudan finns en övergripande beskrivning av Jönköping Energis målbild, krav och behov. Inbjudan besvaras med en ansökan om deltagande i dialogen genom ifyllnad av svarsformulär samt bilagor. Dialogen syfte är att identifiera och ange hur Jönköping Energis behov bäst kan tillgodoses.