607055-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Ventilationsinstallationer ROT och Ventilationsarbeten service och underhåll 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVentilationsinstallationer ROT och Ventilationsarbeten service och underhåll 2024
BeskrivningDetta ramavtal avser ventilationsinstallationer ROT samt ventilationsarbeten service och underhåll, inklusive OVK-åtgärder vid samtliga av SISAB:s förvaltade fastigheter.
Intern identifierareSISAB 2024/425
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVentilationsinstallationer ROT och Ventilationsarbeten service och underhåll 2024