2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datortomografer
Beskrivning: Omfattning ser ut enligt nedan:DT1 - Primärt hantera akut flöde och i drift dygnet runt. Större undersökningsrum med möjlighet för ett bord med större skannlängd.DT2 - Primärt polikliniska kontroller men även interventioner och kranskärlsundersökningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102589:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning