2. Förfarande
Förfarande
Titel: Räddningsdräkter Helikopterpiloter
Beskrivning: Räddningsdräkter för helikopterpiloter.
Intern identifierare: 24-02522
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18132000 Flygarkläder, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000