607102-2021 - ResultatSverige-Malmö: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem; Konsulttjänster för miljöutredningar och miljötillstånd
Referensnummer: 18/01648
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster för ärenden som uppkommer utifrån de krav som miljöbalken ställer på VA SYDs verksamhet, tex miljöutredningar och miljötillstånd. Upphandlingen ska leda till ett dynamiskt inköpssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen