607158-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad skötsel Kortedala Bergsjön
Referensnummer: 6819/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser åretruntskötsel av gator, gång- och cykelvägar,
Skolgårdar, parkmark och trädgårdsanläggningar. Även torg och vissa fastigheter (innanför och utanför tomtgräns) omfattas. I skötseln innefattas grönyteskötsel, barmarksrenhållning och vinterväghållning.