607247-2020 - ÄndringSverige-GÄVLE: Mammografiapparatur
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mammografiutrustning
Referensnummer: RS 2019/395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111650 Mammografiapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla mammografiutrustningar (kliniska och screening) till klinikerna vid Bollnäs, Gävle och Hudiksvalls sjukhus.