607298-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – E4 trafikplats Staby, trimnings-/tillgänglighetsåtgärder
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E4 trafikplats Staby, trimnings-/tillgänglighetsåtgärder
Beskrivning: Framtagande av FFU för UE för ombyggnation av trafikplats Staby (113 Linköping Östra). Samt BPU.
Intern identifierare: KOM-410542
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: E4 trafikplats Staby, trimnings-/tillgänglighetsåtgärder