607303-2020 - ÄndringSverige-Halmstad: Läkemedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekvisitionsäkemedel inom ATC-kod B, C, G, J, L och V
Referensnummer: DNRGS200175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland genomför en kompletterande upphandling av Rekvisitionsläkemedel inom ATC-kod B, C, G, J, L och V.