60733-2023 - ÄndringSverige-Motala: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hushållsmaskiner
Referensnummer: UH-2022-121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Hushållsmaskiner och vitvaror som används i ett hushåll. Exempelvis tvättmaskiner, diskmaskiner, kylskåp, mikrovågsugn, dammsugare, elvisp, vattenkokare och kaffebryggare m.m.
Används främst i utrymmen/platser som serviceboenden, HVB-hem, skolor, förskolor, personalutrymmen, lunchrum och lägenheter.