Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotellrum
Referensnummer: RS 1290-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för hotelltjänster i Lycksele och omfattar bokningar upp till nio (9) rum per tillfälle. Bokning av hotell kommer att ske via regionens avtalade resebyrå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen