607400-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsprodukter
Referensnummer: RJL 2022/234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förbrukningsartiklar sjukvårdsprodukter, främst inom operation. Ej Anestesi och IVA-produkter. Innehåller bland annat produkter som engångsskalpeller, nålelektroder, preparatpåsar, proktoskop, rektoskop, ringkyrett, sugslangar, sugset, matsonder, Vessel loop, öronsug, dränset, identitetsband.