Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM byråtjänster 2019
Referensnummer: D-nr: 1-1551-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillhandahållandet av CRM byråtjänster för hantering och utveckling av kundbearbetning och kundrelation. CRM byråtjänsterna är uppdelade i:
1. ta ansvar för att utföra hela eller valda delar av kundkampanjer och aktiviteter,
2. tillsammans med Västtrafik utveckla CRM och MA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79416100 Managementtjänster avseende public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen