607616-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Blodbestrålningsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodbestrålningsutrustning
BeskrivningDenna upphandling avser en blodbestrålningsutrustning för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal.
Intern identifierareMT 2025-0029/25RS1619
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000