607653-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljö- och teknikkonsulter
Referensnummer: 19/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av miljö- och teknikkonsulter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen