607678-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Försäkringsförmedlare 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörsäkringsförmedlare 2023
BeskrivningUpphandlingen omfattar behovet av försäkringsförmedlartjänster såsom löpande analys av försäkringsbehov, upphandling av försäkringar, analys och återkoppling av skadeutfall, försäkringsservice, riskhantering vid specialobjekt, skadeståndshantering och försäkringsjuridisk rådgivning. I uppdraget ingår även skadereglering för Västerås stads interna riskfinansieringslösning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86815:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster