Kort beskrivning
Ommfattar röjning. Uppdraget är uppdelat i fyra geografiska delområden enligt nedan. Anbud kan lämnas på ett eller flera delområden. Tjänster som främst kan innefattas i begreppet röjning är: lätt röjning, normal röjning och underröjning/hyggesrensning.
2. Västra Götaland, Skaraborg och Älvsborgs län
5. Svealand – Värmland, Örebro län