Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan att lämna anbudsansökan - Samarbetspartner för utveckling av nya stadsdelen Norra Staden, Strängnäs kommun
Referensnummer: KS/2022:471-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbudsansökan vad gäller uppdrag som samarbetspartner för utveckling av nya stadsdelen Norra Staden, Strängnäs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen