607947-2020 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1094 Finansiell leasing av fordon för Katrineholms kommun samt Vingåkers kommun med bolag
Referensnummer: 20/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser finansiell leasing för finansiering av de upphandlande myndigheternas fordonsflotta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen