Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter: Fukt, Inomhusmiljö samt miljö- och materialinventering
Referensnummer: 2022-962
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun bjuder in intresserade leverantörer till anbudslämning i ramavtalsupphandling som omfattar tekniska konsulttjänster inom Fukt, Inomhusmiljö samt miljö- och materialinventering. Konsulttjänsterna avses nyttjas i Beställarens befintliga fastighetsbestånd men också vid ny- och ombyggnation.
Hela omfattningen samt villkor och krav framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen