2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för underhåll av VA-ledningar
Beskrivning: Luleå miljöresurs upphandlar ett ramavtal gällande underhåll av VA-ledningar innefattande bland annat: LV-spolning, Piggning, Provtryckning / täthetsprovning samt övriga driftarbeten kopplade till VA-ledningar
Intern identifierare: KLF 2026/1184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för underhåll av VA-ledningar