608047-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Brandrobot
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandrobot
BeskrivningAvtalet avser leverans av en (1) fabriksny brandrobot inklusive mjukvara samt tillbehör, utbildning, service, support och reservdelar.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109970:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111400 Brandräddningsutrustning, 35111500 Brandbekämpningssystem