608059-2020 - ResultatSverige-Boden: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Turistcenter Bodens kommun
Referensnummer: KS 2020/1196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun avser upphandla en leverantör för drift av kommunens Turistcenter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63513000 Turistinformation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen