608076-2019 - KonkurrensutsättningSverige-HÖGANÄS: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppförande av byggnad för respektive drift av vårdentreprenad i Höganäs kommun
Referensnummer: 19/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
X
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215213 Byggnation av vårdhem, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen