60809-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Produkter för Urinvägar, mag-tarm och inkontinensprodukter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProdukter för Urinvägar, mag-tarm och inkontinensprodukter
BeskrivningUpphandlingen avser Produkter för Urinvägar, mag-tarm och inkontinensprodukter till öppen- och slutenvård i Region Skåne samt för Skånes kommuner.
Föregående meddelande010667-2023
Intern identifierare2023-O000193
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAdministrativa föreskrifter