608121-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Insamling av slam från enskilda avlopp och fettavskiljare Sala, Fagersta, Skinnskatteberg och Norberg samt Köping, Arboga och Kungsör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av slam från enskilda avlopp och fettavskiljare Sala, Fagersta, Skinnskatteberg och Norberg samt Köping, Arboga och Kungsör
Beskrivning: Insamling av slam från enskilda avlopp och fettavskiljare
Intern identifierare: 2026/600-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Sala, Fagersta, Skinnskatteberg och Norberg
Beskrivning: Ramavtal för slaminsamlingtjänster.
Intern identifierare: 1927026-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Allmän del
Beskrivning: Ramavtal för slaminsamlingstjänster.
Intern identifierare: 1944863-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Personuppgiftsbiträdesavtal
Beskrivning: PUB-avtal
Intern identifierare: 1948068-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: ESPD
Intern identifierare: 1932693-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav (1)
Beskrivning: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav för leverantör
Intern identifierare: 1932694-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 2: Köping, Arboga och Kungsör
Intern identifierare: 1944864-5