608162-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal konsulttjänster, Upphandling av byggadministration
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulttjänster, Upphandling av byggadministration
BeskrivningUpphandling av byggadministration för avtalsperioden 2026-01-01- 2027-12-31 med möjlighet till förlängning till 2029-12-31.
Intern identifierareRS 2025/1484
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000