Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult simhall 2
Referensnummer: UH-2020-105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget ingår: - att vara projektledningsstöd och bistå med specialistkunskap i Motala kommuns upphandlings-, projekterings- och byggnadsprocess gällande ny kommunal simhall. - att bistå med sakkompetens och referensunderlag i erforderlig omfattning från tidigare genomförda projekt av liknande karaktär. - tillsammans med berörda bevaka att myndighetskrav uppfylls. - sammanställa förfrågningsunderlag för upphandling av simhall tillsammans med Motalakommuns projektledare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen