2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för konsulttjänster avseende sjömätning
Beskrivning: Konsulttjänster gällande sjömätningstjänster, allt från mindre utredningar och inmätningar till större kartläggningar och efterföljande analyser, i både strömmande turbulenta vattendrag till lugnare sjöar.
Intern identifierare: SBN25.121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34513550 Sjömätningsfartyg, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000