608255-2023 - ÄndringSverige-Heby: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggservicearbeten
Referensnummer: 23/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för byggservicearbeten inom Beställarens fastighetsbestånd. Arbeten för detta avtal omfattas av service, underhållsarbeten och reparationer, ombyggnadsprojekt samt mindre nybyggnadsprojekt.
Ramavtal i rangordning kommer att tecknas med två (2) Anbudsgivare per geografiskt område.
Ramavtalstiden är från 2024-01-01 till och med 2025-12-31 med möjlighet till förlängning med ett (1) år vid två (2) tillfällen.