608422-2022 - ResultatSverige-Östhammar: Trädfällning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vassklippning och tjänster inom allmänna grönområden
Referensnummer: KS-2022-449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211400 Trädfällning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser resultera i ramavtal för respektive fem anbudsområden; (1) arboristtjänster, (2) röjning och trädfällning, (3) stubbfräsning, (4) vassklippning och (5) invasiva arter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211300 Trädröjning, 77211500 Trädvård, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77341000 Beskärning av träd, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen