Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklartjänster
Referensnummer: KFA 2022/212-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar fastighetsmäkleritjänster för avyttring av bla bostadsrätter, småhus och enskilda bebyggelser.
Uppdraget innebär ordinära fastighetsmäkleriuppdrag hänförliga till försäljningarna och avser genomförandet av samtliga steg av försäljningen, såväl annonsering, fotografering etc. men även upprättandet av erforderliga handlingar i samband med försäljningarna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arbetsmetodik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Erfarenhet
Del nr: 2
Pris
Del nr: 3