Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Ljuskällor
Referensnummer: 19/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att inkomma med synpunkter och upplysningar inför kommande upphandling av ett statligt ramavtal för Ljuskällor.
Syftet med den externa remissen är att underlätta för Kammarkollegiet att genomföra en så bra upphandling som möjligt genom att ge leverantörer som är verksamma inom branschen att bidra med sin kunskap och erfarenhet.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31510000 Elektriska glödlampor, 31519000 Glödljuslampor och neonlampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31521000 Lampor, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss