Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bårkylar med tillbehör
Referensnummer: 21RGK1507
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33944000 Kylda skåp och frysar för bårhus
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling genomförs genom ett selektivt förfarande och avser köp av bårkylar inklusive tillbehör såsom bårbrickor, brickvagnar och bårbrickshanteringsvagn till Region Kronoberg. Upphandlingen omfattar även tjänster såsom leverans, installation/montage, driftsättning och utbildning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33900000 Utrustning och tillbehör för obduktion och bårhus, 33970000 Utrustning och tillbehör för bårhus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen