2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behörighetssystem för fysiskt tillträde
Beskrivning: Denna upphandling avser programvara för ett behörighetssystem för fysiskt tillträde till trafikförvaltningen i Region Stockholms anläggningar, inklusive implementation "on premise" hos trafikförvaltningen, med löpande support och underhåll och närliggande konsulttjänster under avtalstiden.
Intern identifierare: TN 2025-0806
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000