608608-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Avseende Drift och Underhåll av kraftförsörjningsanläggningar järnväg, Underhållsregion Norra Nord
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvseende Drift och Underhåll av kraftförsörjningsanläggningar järnväg, Underhållsregion Norra Nord
BeskrivningDrift och Underhåll av kraftförsörjningsanläggningar järnväg, Underhållsregion Norra Nord
Intern identifierareKOM-420931
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1, Norra nord
BeskrivningRiksgränsen, Tornehamn, Stenbacken, Kiruna, Gällivare, Murjek
Intern identifierareAnbudsområde 1, Norra nord
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2, Norra nord
BeskrivningBoden, Kalix, Luleå, Älvsbyn, Långträsk, Jörn, Bastuträsk
Intern identifierareAnbudsområde 2, Norra nord