608628-2022 - ÄndringSverige-Norrköping: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala presentkort - ramavtal
Referensnummer: KS 2022/0523
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun (tillsammans med bolagen) erbjuds en färdig lösning för digitala presentkort där chefer ser det som enkelt och säkert att ge bort presentkort till sina medarbetare. Beställning görs digitalt och medarbetaren erhåller presentkortet digitalt som via mobiltelefon inlöses hos inlösande företag.