608630-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Larmövervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlarm
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad, Äldre samt vård- och omsorgsförvaltningen genomför en upphandling av personlarm till personalen i form av en tjänst där leverantören har ett helhetsansvar för larm, larmcentral samt uttryckning.