See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av fullservicebyrå inom kommunikation
Beskrivning: ESF-rådet har behov av en fullservicebyrå inom kommunikationsområdet och upphandlar därför ett ramavtal avseende strategisk och operativ kommunikation. Behovet varierar över tid, men rör sig om allt från, strategisk kommunikation, grafisk formgivning, annonskampanjer - till köp av timmar/resursbehov inom området. ESF-rådet söker en leverantör som kan agera strategiskt, kreativt och rådgivande såväl som operativt i ESF-rådets interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete.
Intern identifierare: 2024/00166
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mervärde
Ytterligare klassificering (cpv): 79416200 Konsulttjänster för public relations
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället. Läs mer i avsnitt 2.2.2. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.