Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk infrastruktur IT 4K
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32412110 Internetnätverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande myndigheter: Bjuvs Kommun 212000-1041, Klippans kommun 212000-0928, Perstorps kommun 212000-0910 och Åstorps kommun 212000-0936
Upphandlingen avser varor och tjänster som erfordras för att skapa och hantera den Tekniska Infrastrukturen mellan och inom kommunerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32412120 Intranetnätverk, 32415000 Ethernet-nät, 32424000 Nätinfrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen